Створення міст дружніх до малюків

Автор: Super User. Posted in Новини

5 грудня в Українському кризовому медіа центрі відбувся прес брифінг, обговорення необхідності об’єднання зусиль міжсекторальними представниками задля створення дружніх до малюків та батьків громадських та робочих просторів.

Участь взяли Голова Асоціації міст України Олександр Слобожан та керівники громадських організацій «Центр соціального лідерства» і Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада». 

Учасники презентували результати досліджень щодо рівня турботи про маму та дитину в суспільстві, обговорили концепцію гендерно-чутливого,  дружнього до малюків та батьків дизайну, підписали Меморандум про співпрацю, щоб разом робити країну дружньою до малюків та батьків.

Адже незважаючи на переконливі докази цінності та впливу грудного вигодовування на життя,  фізичне здоров’я та емоційно-психологічний розвиток дитини і матері в Україні бракує інструментів та ініціатив міжсекторальної співпраці,  що  здійснюють підтримку матерів і родин поза межами медичних закладів. 

За даними UNICEF майже 40% жінок стикались із негативною оцінкою грудного вигодовування в громадських місцях, причому 1 з 10 жінок припиняли годування стикнувшись із відкритим осудом. За даними дослідження «Зробимо Україну дружньою до малюків», що охопило 1038 респонденток у 69 регіонах країни 38,3% жінок скорочують час перебування поза домівкою для того, щоб уникнути годування в громадському місці, а  23% з опитаних дають дитині суміш. 

ГО Лада у свою чергу акцентувала увагу на важливості якісного відновлення жінки у післяпологовий період, від якого залежить подальше здоров’я жінки, формування світосприйняття малюка, атмосфера в родині та активна позиція родини в житті суспільства. За даними соціологічного опитування, яке організація провела серед 1500 жінок, що народили в період з 2017 по 2019 рік, більше половини опитаних молодих мам мають емоційні проблеми в перші місяці після пологів, і половина - мають проблеми із фізичним відновленням. Також, 85% потребували підтримки та додаткової комунікації, а 63,4% жінок стикнулись із небажаними порадами, осудом  та тиском з боку лікарів, родичів та незнайомих людей.

«Ми можемо покращити ситуацію, сформувавши турботливе відношенню до мам та створивши комфортні та безпечні умови в громадських просторах. Створення дружної для батьків з малюками інфраструктури в громадських просторах та офісах є одним із перших кроків на цьому шляху. Це створить більше можливостей мамам для соціалізації та реінтеграції на ринок праці без преривання природнього зв’язку з дитиною та грудного вигодовування.» - зазначила співзасновниця ГО Лада Марина Марченко.

Президент ГО Центр соціального лідерства Октябрина Лісовицька розповіла, що досвід країн з високим індексом суспільного благополуччя та якості життя свідчить про позитивний вплив на розвиток громад  проектів людино-орієнтованого дизайну. Світовий банк, ВООЗ та ЮНІСЕФ зазначають, що кожен $1 інвестований в підтримку грудного вигодовування генерує $35, що робить стратегії підтримки грудного вигодовування одними з найкращих інвестицій, які може зробити країна для свого добробуту та сталого майбутнього. 

Пані Октябрина презентувала унікальні рішення - гендерно-чутливі,  дружні до малюків та батьків дизайни, інтегрувавши які в громадські місця та офіси, ми зформуємо дружні до малюків та батьків простори, надамо більше можливостей для жінок, інвестуємо у здоров’я дитини та піднімемо рівень турботи про батьків у суспільстві та країні.

«Асоціація міст України підтримує громади у їх прагненні бути дружніми до дитини. Адже основним показником успішного місцевого самоврядування є якість життя і умови, створені для дітей та сімей. Сьогодні реалізується реформа з децентралізації і переважна більшість функцій щодо забезпечення комфортного життя малюків і батьків належить до сфери відповідальності громад. Діти – наше майбутнє. І якщо в громаді буде добре дітям, то там буде добре всім».  – зазначив Олександр Слобожан.

Сторони підписали Меморандум, метою якого є об’єднання своїх зусиль та співпраці зі створення умов для розвитку дизайну, дружнього до грудного вигодовування, дизайну, дружнього до дитини та батьків, задля соціально-економічного розвитку країни, громад та майбутніх поколінь.

 Он-лайн трансляція брифінгу доступна на сайті Українського кризового медіа-центру за  посиланням